TILTAKOZÁS

nyomtatás

Nagy Imre mártír miniszterelnök unokáiként tiltakozunk Csurka István 1956-os hősként való megjelenítése ellen! Ez történelemhamisítás, a jobboldali politikai elit haszonszerző akciója, mellyel kiárulják a szélsőjobb számára nemzeti forradalmunkat. Az árulót a hősök közé temetni durva és ízléstelen akció, amely megrendítő mértékű politikai gátlástalanságról tesz tanúbizony-ságot, s egyben a valódi mártírok áldozatának, kegyeletének semmibe vétele.

Csurka István, az intelligens náci, nem hőse, de árulója lett a forradalomnak - nem csak III/III-as ügynökként, de főképp szélsőséges antiszemitaként. Írói munkássága nem adhat hamis felmentést fasisztoid eszméire, a pozitívnak szánt “nemzeti radikális” minősítés pedig veszélyes szépelgés! Megdöbbentő, ahogy a hazánkat vezető politikai kör igyekezett koporsóját “talizmánként megérinteni”........

A halott végre nyugodjék!

Akinek azonban fontos 1956 emlékének (és napjaink közéletének) tisztasága, most tiltakoznia kell amiatt, hogy szélsőséges jobboldali eszmékkel egybemosva bemocskolják nemzeti forradalmunk és szabadságharcunk emlékét!

Jánosi Katalin

és Jánosi Ferenc

Budapest, 2012. február 20.

 

Fotó: Burger Zsolt

Közleményben tiltakozott az 1956-os forradalom után kivégzett Nagy Imre mártír miniszterelnök két unokája, Jánosi Katalin (képünkön) és Jánosi Ferenc az ellen, hogy Csurka István író-politikust az ’56-os hősök parcellájában helyezték végső nyugalomra a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben. Szerintük Csurka ’56-os hősként való megjelenítése történelemhamisítás, a jobboldali politikai elit haszonszerző akciója. „Csurka István, az intelligens náci, nem hőse, de árulója lett a forradalomnak, nem csak III/III-as ügynökként, de főképp szélsőséges antiszemitaként” – írták. Kiss Gy. Csaba, a Magyar Írószövetség elnökségi tagja lapunknak erre csak annyit mondott: a halál méltóságát az európai kultúrában tisztelni szokás.

MTI

2012. február 20.

Letölthető dokumentumok:Nincs letölthető dokumentum
2024. április 27. Szombat